Ogres tehnikuma audzēkņiem godalgotas vietas radošo darbu konkursā - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma audzēkņiem godalgotas vietas radošo darbu konkursā

2020. gada 25. janvārī apritēja 140 gadu, kopš dzimis latviešu dzejnieks un pedagogs Fricis Bārda. Godinot šī literāta devumu latviešu kultūrā, PIKC „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada pašvaldību jau iepriekšējā mācību gadā aicināja jauniešus un viņu skolotājus iesaistīties literāro darbu un pārspriedumu konkursā.

Arī mūsu skolas skolotājas Ruta Balode un Inese Kaupuža aicināja savus audzēkņus aktīvi piedalīties PIKC „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums" ikgadējā radošo darbu konkursā, turpinot Ogres tehnikuma skolotāju un izglītojamo aizsākto tradīciju, radoši izpausties, pierādot savas spējas valsts mērogā.

Tā arī mēs, skolotāju rosinātas, nolēmām piedalīties konkursā un izrādījās, ka rezultāti neizpalika.

Sākoties jaunajam mācību gadam, saņēmām negaidītu ziņu e-pastā ar ielūgumu doties uz Kuldīgas tehnikuma organizētā radošo darbu konkursa apbalvošanu. Skolotāja apstiprināja, ka mūsu darbi guvuši atzinību valsts mērogā.

Un tā 25. septembra agrā rīta stundā sākās mūsu ceļš uz Kuldīgu. Pēc informatīvi izglītojošām lekcijām par pašu F.Bārdu tikām pārsteigti ar grupas „Santehniķi" muzikālo pārsteigumu, kam sekoja pats svarīgākais – apbalvošana. Un tā starp 181 iesūtīta darba no 41 izglītības iestādes galveno balvu ieguva mūsu skolas bijusī audzēkne Elīna Gabrāne, saņemot arī Izglītības un Zinātnes ministrijas Simpātijas balvu, Diāna Cerminiece 4MD-1 – Atzinību, Linda Līce 2RD – Kuldīgas novada pašvaldības Simpātijas balvu un Apliecinājumu kā labākā darba autore un Luīze Anna Sproģe 2RD – Apliecinājumu kā labākā darba autore. Kopumā bijām ļoti priecīgas par paveikto darbu un iegūtajām balvām. Ar nepacietību gaidīsim nākamo mācību gadu, kad varēsim saņemt „Pro Patria VII" grāmatas, kurās tiks publicēti mūsu radošo darbu fragmenti.

Šāda veida konkursi noteikti pilnveido jauniešu radošās prasmes, sniedz iespēju labāk izprast nacionālo identitāti, patriotismu un ētiskās vērtības, paplašina redzesloku, izkopj individuālo valodas stilu, ļauj apzināties literārās izaugsmes iespējas, tāpēc aicinām katru aktīvi iesaistīties radošo darbu rakstīšanā, jo ieguvēji būsim tikai mēs paši.

Linda Līce un Luīze Anna Sproģe 2RD