Ogres tehnikuma jaunsargi dod svinīgo solījumu, zemessargi - zvērestu - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma jaunsargi dod svinīgo solījumu, zemessargi - zvērestu

Lāčplēša dienā Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona dislokācijas vietā Ogrē norisinājās jaunsarga solījuma un zemessarga zvēresta došanas ceremonija.

"Šo ceremoniju tradicionāli organizējam svinīgos apstākļos – pie monumentālajiem karogiem, nozīmīgu pasākumu ietvaros," norāda Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona štāba virsseržants Uldis Veliks. "Lāčplēša dienā pie mums vienmēr notiek Atvērto durvju diena, kuras laikā Ogres un tuvāko novadu izglītības iestāžu skolēnus iepazīstinām ar zemessardzes veidošanās vēsturi, demonstrējam tehniku, ieročus un ekipējumu. Šoreiz skolēni varēs piedalīties arī jaunsarga solījuma un zemessarga zvēresta došanas svinīgajā ceremonijā."

Lāčplēša dienā zemessargu rindās tika uzņemti trīs zemessargi. Viens no viņiem ir Ogres tehnikuma Mežsaimniecības, kokizstrādājumu un medību nodaļas 2.kursa audzēknis Saulvedis Seržants, kurš mācās par mežsaimniecības tehniķi. Saulvedis pagājušajā mācību gadā iesaistījās Jaunsargu vienībā, aktīvi tajā darbojās un nolēmis kļūt par zemessargu. "Man ļoti interesē viss, kas saistās ar zemessardzes darbību. Plānoju sekmīgi savienot mācības tehnikumā ar dienestu zemessardzē. Neizslēdzu arī varbūtību, ka nākotnē varētu kļūt par profesionālā dienesta karavīru," atklāj Saulvedis.

Savukārt Mežsaimniecības, kokizstrādājumu un medību nodaļas 1.kursa audzēknis, topošais mežsaimniecības tehniķis Kārlis Bērziņš (1MT1) un Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas 1.kursa audzēkne Dārta Ārsteniece (1VP), kura mācās par viesmīlības pakalpojumu speciālistu, izteikuši vēlēšanos kļūt par jaunsargiem.

Dārta iestājusies jaunsardzē, jo nākotnē sapņo par militāro karjeru. "Koncentrējos tieši uz militāro jomu, bet šobrīd apgūstamā profesija noderēs arī militārajā dienestā," pārliecināta Dārta.

"Izvēlējos iesaistīties jaunsardzē, jo mans tētis ir militārists. Arī es vēlos veidot savu nākotni šajā virzienā. Darbošanās jaunsardzē un mācības tehnikumā palīdzēs to īstenot," saka Kārlis.

Jaunsargi svinīgajā solījumā visu klātesošo klātbūtnē solīja nežēlot savus spēkus un prātu labākas dzīves veidošanai dzimtās zemes un Latvijas tautas labā, kā arī pēc labākās sirdsapziņas veikt jaunsarga pienākumus. Pēc solījuma pieņemšanas jaunsarga kandidāts tiek uzņemts Jaunsardzē un saņem jaunsarga apliecību.

Visi trīs audzēkņi ir iestājušies Ikšķiles novada Jaunsargu vienībā. "Mēs esam ļoti aktīva vienība. Mums ir pasākumi gandrīz katru nedēļu. Īpaši šajā laikā no Lāčplēša dienas līdz Latvijas Republikas proklamēšanas dienai 18.novembrī esam bieži viesi dažādās Ogres un tuvāko novadu skolās, lai stāstītu skolēniem par jaunsardzi, armiju, militāro profesiju izvēli, arī valsts vēsturi un patriotismu. Tie ir izglītojoši pasākumi, kuros jaunsargi darbojas kā savas valsts vēstneši. Ja esi dedzīgs Latvijas patriots, pievienojies jaunsargiem, kuri to popularizē," norāda Ikšķiles novada Jaunsargu vienības instruktors Andris Juškāns.

"Lāčplēša dienā Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona Atvērto durvju dienu katru gadu apmeklē visi pirmo kursu audzēkņi. Šoreiz viņiem ir iespēja piedalīties šādā svinīgā ceremonijā. Varbūt redzētais viņus uzrunā, motivē iesaistīties, liek aizdomāties par valsts drošību, par savām spējām un varēšanu piedalīties valsts aizsardzībā," saka Ogres tehnikuma direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa. Jāpiebilst, ka no šī mācību gada pirmo kursu audzēkņi apgūst valsts aizsardzības mācību.

Jaunsargus un zemessargus sveica Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona komandieris, pulkvežleitnants Ainārs Rauza.

Vairāki zemessargi saņēma Ogres tehnikuma Pateicības par līdzdalību OT 3.kursa audzēknes Montas Bergmanes Junior Achievement Latvia Līderu programmas ietvaros īstenotajā projektā "Nāves salas kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošana", uzstādot norādes Nāves salā.