Piedalāmies “Dizaina arēna 2019” - Ogres tehnikums

Piedalāmies “Dizaina arēna 2019”

No 18. līdz 20. oktobrim Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā norisinājās izstāde “Design Isle 2019”. Jau 12. reizi Latvijas Dizaineru savienība izstādes ietvaros organizēja skolu un augstskolu dizaina darbu skati un konkursu, šogad “Dizaina arēna 2019”.

Konkursam Ogres tehnikums pieteica četru 2019.gada Multimediju dizaina un Reklāms dizaina izglītības programmu absolventu darbus.

 

Kristiāna Vilcāne /Reklāmas dizains/

Vizuālā identitāte māksliniecei. SAUDEDI.

Mērķis bija radīt reklāmas materiālu komplektu māksliniecei, kas atspoguļotu un ietvertu sevī viņas personību, papildinātu mākslas darbu vizuālo noformējumu un radītu spēcīgu un stabilu auru ap delikātajām ilustrācijām.
Svarīgi bija radīt logotipu kā kaut ko atpazīstamu, prātā paliekošu, domu stimulējošu un vizuāli vienkāršu, taču sarežģītu savā koceptā, sperot vienu drosmīgu soli tālāk un neskaroties klāt tekstam, bet rakstot savu stāstu tikai un vienīgi caur ilustrāciju, kas iet roku rokā ar manu dzīves uztveri un to, kā es komunicēju ar šo pasauli – liekot domas, viedokļus, sajūtas un uzskatus uz papīra, spējot manipulēt ar cilvēka prātu un mudināt sabiedrību atgriezties pie mākslas pamatprincipiem un meklēt savu nozīmi it visā.

Kristiānas darbu atzinīgi novērtēja ne tikai izstādes apmeklētāji, bet arī starptautiskā konkursa darbu žūrija, izvirzot Kristiānas darbu konkursa 2.kārtai.

Kristiānas darbs “Vizuālā identitāte māksliniecei. SAUDEDI.” No 8.11.2019.-28.11.2019. būs skatāms Dizaina arēnas 2019 labāko darbu izstādi Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolā.

 

Annija Liene Kazaka /Reklāmas dizains/

Vizuālā identitāte bioloģiskās saimniecības «Mētras» zīmolam ‘’Mētru gardumi’’

Tika izveidota vizuālā identitāte uzņēmumam, lai radītu atpazīstamību un piesaistītu klientu
uzmanību zīmolam un bioloģiskās saimniecības produktiem, ļaujot produktiem izcelties tirdzniecības vietās.
Tika izstrādāts logo, veidlapa, vizītkarte, baneris tirdzniecības vietai un iepakojumu uzlīmes.
Kā vadošā tika izvēlēta zaļā krāsa kā pircēju uzmanībai piesaistošs dabīguma simbols.
Katra produkcijas veida etiķetei tika radīts ilustratīvs zīmējums, kas ataino produkcijas
saturu. Atšķirība no citiem zīmoliem – unikālas, manā savdabīgā stilā veidotas ilustrācijas, zīmētas, izmantojot Adobe Photoshop un Adobe Illustrator. Etiķetes tiek drukātas uz pašlīmējoša materiāla, kas uzlīmēts paciņām ar produktu – dažādiem veselīgiem kārumiem no ogām un augļiem. Darbs veiksmīgi tiek pielietots tirgū.

 

Madara Šulte /Multimediju dizains/

Jauns dizaina variants Latvijas kinoproducentu asociācijas interneta lapai

Pēc iepazīšanās ar asociācijas darbības virzieniem es sapratu ka šai organizācijai ir nepieciešama profesionālāka pārstāvniecība interneta vidē. Izveidoju dizainu kas pamatā ir lietišķās gaišās krāsās ar spēcīgiem, košiem akcentiem. Sarkanie, lielie akcenti piešķir spēka un enerģijas iespaidu. Šie elementi manuprāt labi parāda latviešu kino filmu noskaņu, kuras rada spēcīgu iespaidu skatītājam.

 

Valērija Lastoviča /Multimediju dizains/

Spēles "Shards of society" vizuālais stils un video reklāma

Spēles stils veidots pikselizētā multfilmu stilā, bet ar drūmu sižetu, kas pēc manām domām kopā veido neparastu, bet vienlaikus interesantu kombināciju.
Spēlētājiem būs iespēja iejusties slepkavas lomā, kas pelna uz iztiku, veicot visus turīgo ļaužu pasūtījumus. Pakāpeniski iejūtoties šajā atmosfērā, spēlētājs pildīs dažāda veida pasūtījumus un pētīs pasauli, līdz satiks meiteni, kuru viņš nespēs nogalināt, cik lai arī necenstos, un tajā būs iejauktas pārdabiskas spējas.

Izstādē “Design Isle 2019” Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas stendā varēja skatīt gan konkursam pieteiktos darbus, gan citus, dažādu kursu un programmu dizaina ideju pieteikumus.