Ogres tehnikuma komanda iekļūst Kultūras kanona konkursa otrajā kārtā - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma komanda iekļūst Kultūras kanona konkursa otrajā kārtā

No 14. līdz 18. oktobrim Latvijas reģionos norisinājās Latvijas Kultūras kanona konkursa pirmā kārta, kurā jaunieši pievērsās brīvības ideju daudzveidīgo izpausmju izzināšanai Kultūras kanonā iekļautajos mākslas darbos un kultūras vērtībās, šodienas Latvijas mākslinieku jaunradē, gan arī paši savās radošajās iniciatīvās. Kultūras kanona vērtības pētīja un prezentēja 37 skolu komandas no pieciem Latvijas reģioniem. Piecās dienās konkursa žūrijai bija iespēja pieredzēt brīvību jauniešu acīm, atklājot ne tikai to, kuras no Kultūras kanonā iekļautajām brīvības idejas izpausmēm jauniešu auditorijai šķiet nozīmīgas, bet arī uzzinot, kas 21. gadsimta jauniešiem ir brīvība.

Ogres tehnikuma lieliskā komanda Kultūras kanona konkursa „Kultūras kanons, radošā un mana brīvība" 1.kārtā Vidzemes reģionā iekļuva labāko komandu trijniekā un izcīnīja iespēju startēt konkursa finālā.

Apsveicam un priecājamies.

Paldies konkursa dalībniecēm:

Katrīna Kate Kucina Arbidāne 2RD

Rūta Graudiņa 2MD

Gerda Pleša 2VO

Komandai sagatavoties palīdzēja skolotāja Līva Graudumniece.

Konkursa otrā kārta jeb radošais seminārs notiks 2020. gada 10. janvārī LKA Teātra mājā "Zirgu pasts" (Rīga, Dzirnavu iela 46). Otrajā kārtā komandām Latvijas radošo profesionāļu vadībā būs iespēja lekcijās un nodarbībās attīstīt brīvu, asociatīvu domāšanu, apgūt prasmes mākslas valodā "stāstīt" intriģējošus un jēgpilnus stāstus jaunos veidos, izmantot nestandarta radošuma izpausmes instalāciju, hepeningu, oriģinālu ekspozīciju un vides objektu izveidē. Radošais seminārs paredzēts, lai uzlabotu fināla uzdevuma izpildei nepieciešamās prasmes un kompetenci, un tā noslēgumā komandas saņems detalizētus norādījumus fināla uzdevumam, kas jāveic līdz 3. kārtas norises dienai.