ERASMUS + projekts “School Go Digital” Rumānijā - Ogres tehnikums

ERASMUS + projekts “School Go Digital” Rumānijā

Rumānijā no 2019.gada 6.-12.oktobrim norisinājās ERASMUS + projekta "SCHOOL GO DIGITAL – MOBILE ASSESMENT TOOLS FOR STUDENTS" 3 mobilitāte. Projektā piedalās 5 valstis – Itālija, Turcija, Maķedonija, Rumānija un Latvija.

No Ogres tehnikuma piedalījās 3 pedagogi – Armanda Auziņa, Aija Pinka, Kristīne Keivomeģe un 4 audzēkņi, pašpārvaldes pārstāvji: Kristiāns Graudiņš, Beāte Veinberga, Agris Grīnbergs un Indra Rudzīte.

Visi projekta partneri iepazinās ar Rumānijas partneru skolu - Colegiul Tehnic „GENERAL GHEORGHE MAGHERU", kurā katras valsts audzēkņi bija sagatavojuši prezentāciju par savu skolu un muzikālo priekšnesumu. Apmeklējām Targu-Jiu Universitāti „Constantin Brâncuși" , kurā tika sniegta informācija par ERASMUS projektiem, kas norit viņu universitātē.

Projekta ietvaros tika vadītas divas paraugstundas no Itālijas un Maķedonijas valstu komandām prezentējot kādus digitālos rīkus pedagogi var izmantot savās mācību stundās, nodrošināt dažādāku metožu pielietošanu.

Tika apmeklēts Nacionālais vēstures muzejs, uzzinot vairāk par Rumānijas valsts vēsturi. Targu – Jiu viens no lepnuma avotiem ir laikmetīgās mākslas mākslinieks - Constantin Brâncuși, kura vides objekti ir izvietoti pilsētā un viens no galvenajiem tūrisma objektiem, tika apmeklēts arī mākslas muzejs, kura ēka kādreiz ir bijusi mākslinieka rezidence.

Audzēkņiem tika īstenota radošā mācību stunda pilsētas bibliotēkā, kopīgi, jauktās valstu komandās, radot dzeju angļu valodā, pirms audzēkņu meistarklases ar savu dzeju iepazīstināja Rumānijas projekta koordinatore Maria-Rocselana Verdeș un Itālijas skolotāja Eleonora Contartese, piedaloties arī Rumānijas dzejniekiem Lazar Popescu un Viorel Munteanu.

Bukarestē apmeklējām Parlamenta ēku, uzzinājām par celtniecības vēsturi, parlamenta darbību. Apmeklējām Bukarestes universitāti, kuras avīzē ir arī publicēta informācija par ERASMUS vizīti Latvijā.

Nākamā tikšanās notiks Maķedonijā, 2020.gada martā, bet projekta noslēgums ir paredzēts 2020.gada maijā, Itālijā.

Sagatavoja: Armanda Auziņa.