Ogres tehnikuma audzēkņi mācās kāpt par karjeras kāpnēm ar skatu - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma audzēkņi mācās kāpt par karjeras kāpnēm ar skatu

18.oktobrī Ogres tehnikumā Karjeras nedēļas ietvaros norisinājās diskusija "Šodien sākas nākotne", kurā piedalījās Ogres tehnikuma audzēkņi, Aizkraukles novada vidusskolas, Ērgļu vidusskolas un Madlienas vidusskolas skolēni.

"Ogres tehnikumu diskusijā pārstāv pirmo kursu audzēkņi, jo viņi vēl ir tikai ceļā uz savu nākotni. Viņiem ir svarīgi uzklausīt profesionāļu pieredzes stāstus, kā veidot karjeru. Lai arī tehnikuma audzēkņi it kā jau ir izvēlējušies profesiju, kurā gribētu strādāt, šī tikšanās jauniešiem var palīdzēt izvirzīt jaunu mērķi, kā arī saprast, ka ceļš uz to nebūt nav viegls. Arī savas profesijas ietvaros var virzīties pa karjeras kāpnēm uz augšu," norāda OT Karjeras izglītības centra karjeras konsultants Inga Lišmane-Ozoliņa.

Uzrunājot pasākuma dalībniekus, OT direktore Ilze Brante aicināja jauniešus aktīvi iesaistīties diskusijā, jo tā var sniegt ļoti noderīgas ierosmes turpmākajai darba dzīvei.

Diskusiju vadīja moderators Dinārs Zāģeris. Jau diskusijas sākumā viņš virzīja jauniešus domāt plašāk, jo veiksmīgas karjeras pamatā ir ne tikai zināšanas un iepriekšējā darba pieredze, bet arī prasme dibināt kontaktus, ciešs rokasspiediens, smaids un degsme acīs.

Šī gada Karjeras nedēļas tēma ir nākotnes profesijas un prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Tāpēc Karjeras nedēļai šogad izvēlēts sauklis "Ielogojies nākotnē!", rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē.

Ogres tehnikumā ar jauniešiem tikās Rīgas Tehniskās universitātes vadošais pētnieks Kaspars Kauliņš, kuram ir vairāk nekā desmit gadu pieredze kompozītu materiālu konstrukciju tehnoloģiju attīstībā sadarbībā ar Vācijas Kosmosa aģentūru. Šobrīd K. Kauliņš vada vienu no Eiropas Kosmosa aģentūras Latvijas projektiem. Otrs viesis - Aldis Ērglis - ir "Emergn Latvia" Mašīnmācīšanās laboratorijas vadītājs. Uzņēmums, ko viņš pārstāv, ir viens no vadošajiem IT uzņēmumiem.

OT audzēkņiem bija interesanti uzzināt, ka Kaspars Kauliņš, kurš pēc pamatprofesijas ir būvinženieris, lai varētu sekmīgi strādāt pašreizējā jomā nupat absolvējis Ogres tehnikumu, kur apguvis kontrolleru, mikrokontrolleru un mikroprocesoru sistēmas programmēšanu. Savukārt Aldis Ērglis no izvēlētās mēbeļu galdnieka profesijas, apgūstot jaunas zināšanas, kļuvis par IT speciālistu.

A.Ērglis sarunā ar jauniešiem uzsvēra, ka tehnoloģijas nemitīgi attīstās, un neviens nevar šobrīd prognozēt, kā mainīsies tā vai cita profesija pēc 10 vai vairāk gadiem. Tāpēc jābūt gataviem ne tikai papildināt zināšanas, bet arī radikāli mainīt izvēlēto profesiju un apgūt pavisam citu arodu.