Topošie Vides dizaineri prakses laikā iepazīst darba vidi

Vides dizaina programmas 3.kursa audzēkņiem veiksmīgi norisinājusies prakse uzņēmumos.

Gandrīz visi audzēkņi praksi realizēja projekta «Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos» Nr. 8.5.1.0/16/I/001 ietvaros. Audzēkņi šī projekta ietvaros iziet praksi darba uzņēmumos, kā arī saņem atbilstošu darba apģērbu un prakses laikā radušos ceļa izdevumu kompensāciju.

Audzēknes Alise Raģele un Viktorija Loginova par savu prakses vietu izvēlājēs Dailes teātri. Prakses laikā meitenes atjaunoja un nākošajai teātra sezonai sagatavoja skatuves dekorācijas.

Sandra Cakule savā prakses laikā uzņēmumā ''MK Dizains'' sagatavoja PDF failu mapi uzņēmuma mājaslapai, veidoja tehnisko zīmējumu krāsu metus bērnu rotaļu laukumu iekārtu dizaina sērijai, veidoja jaunas idejas bērnu slidkalniņu dizainam.

Arhitektu birojā SIA "Mailītis A.I.I.M" Elīna Gabrāne un Ramona Pidze restaurēja Mežaparka Lielās estrādes maketu, lai to varētu eksponēt Latvijas Dziesmu svētku muzejā, kā arī palīdzēja veidot objektu/karuseli "Rīga miniatūrā".

Toms Maulis uzņēmumā MC DIZAINS veidoja vides informatīvos banerus.

Samantai Lemesei Jaunjelgavas novada dome uzticēja veidot Grūbes pilskalna

labiekārtojuma metu un tā 3D attēlu.

Dāvids Ņikita Gruznovs savā prakses vietā, Rīgas krēslu fabrika, saņēma uzdevumu izveidot uzņēmumam jauna produkta dizaina piedāvājumu-"Klusā ofisa kūniņa", jeb (silent office). Šis produkts tiks piedāvāts izmantošanai, kā klusuma telpa atvērtā tipa birojos. Dāvids secina, ka prakses laikā ir ieguvis lielāku izpratni par prototipēšanu un prioritātēm produkta dizaina izveidošanā, paplašinājis pieredzi komandas darbā, guvis pieredzi par tehnoloģiju un materiālu efektīvu pielietojumu, sev atklājis jaunus materiālus, guvis lielāku pieredzi 3D modelēšanā.

Ar prakses norisi un rezultātiem ir apmierināti gan audzēkņi, gan prakses devēji- uzņēmumu pārstāvji, gan Vides dizaina programmas pedagogi. Audzēkņi ir guvuši jaunu, motivējošu pieredzi. Nākošais mācību gads šiem audzēkņiem Ogres tehnikumā ir noslēdzošais, tiks iegūta profesionālā kvalifikācija. Ticams, ka pieredze, kas tika gūta izejot praksi reālā uzņēmumā, palīdzēs izdarīt veiksmīgu tālākā ceļa izvēli.