Atvērto durvju diena Ogres tehnikumā - Ogres tehnikums

Atvērto durvju diena Ogres tehnikumā

17.aprīlī Ogres tehnikumā (OT) ikviens interesents varēja izmantot iespēju iepazīties ar tehnikumā apgūstamajām profesijām.

"Atvērto durvju dienu apmeklēja 167 vispārizglītojošo mācību iestāžu audzēkņi, kā arī viņu vecāki un pedagogi. Kopumā šajā dienā uzņemto viesu skaits pārsniedza vairāk nekā divsimt interesantu," informē OT Karjeras izglītības centra pedagogs, karjeras konsultants Inese Kaupuža. "Par iespēju turpināt izglītību Mežsaimniecības, koka izstrādājumu un medību nodaļā izrādīja interesi 61 skolēns, Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļā - 44, Dizaina un mākslas nodaļā – 40, Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļā – 21."

Skolēni uz Atvērto durvju dienu bija ieradušies vai no visas Latvijas – Amatas pamatskolas (Amatas novads), Pāles pamatskolas (Limbažu novads), Bebru pamatskolas (Kokneses novads), Žīguru pamatskolas (Viļakas novads), Vecsaules pamatskolas (Bauskas novads), Zvejniekciema vidusskolas (Saulkrastu novads), Mārupes vidusskolas (Mārupes novads), Varakļānu vidusskolas (Varakļānu novads) Rīgas, Salaspils, Ogres, Ķeguma, Lielvārdes un daudzu citu novadu skolām.

Atvērto durvju dienā ar tehnikumu iepazinās arī Ogres sākumskolas 4.a klases skolēni. Klases audzinātāja Olga Pudule atklāja, ka skolā esot runājuši par profesiju daudzveidību, un viņa savējos atvedusi uz Ogres tehnikumu, lai skolēni pārliecinātos realitātē, kā notiek profesiju apguve profesionālās izglītības mācību iestādē.

Pārsvarā Atvērto durvju dienu apmeklēja skolēni, kas šobrīd mācās 8. un 9.klasē un kuriem drīz jāizšķiras, kur turpināt izglītību pēc pamatskolas absolvēšanas. Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 9.klases skolnieces Martas mamma atklāja, ka meitas ceļš uz Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļu ir jau nolemts. "Par Ogres tehnikuma piedāvātajām iespējām apgūt multimediju mākslinieka profesiju uzzinājām izstādē "Skola 2019'', kur apmeklējām Dizaina un mākslas nodaļas stendu un iepazināmies ar nodaļas pedagogu Armandu Puču. Šodien vēl vairāk nostiprinājās pārliecība, ka Marta vēlas šeit mācīties. Arī tehnikums ir mūsdienīgs un aprīkots ar modernām tehnoloģijām. Mums te patīk," atzīst topošās audzēknes mamma.

Skolēni vispirms OT Konferenču zālē tikās ar Ogres tehnikuma direktori Ilzi Branti un nodaļu vadītājiem, lai iegūtu informāciju gan par tehnikumu kopumā, gan atsevišķi par interesējošo nodaļu. Atklāšanas pasākumā piedalījās arī OT Jaunsargu vienība, ar kuras aktivitātēm iepazīstināja vienības instruktors Andris Juškāns un vienības dalībnieki. Ogres tehnikums būs to pilotprojekta izglītības iestāžu vidū, kurās jau no nākamā mācību gada apgūs valsts aizsardzības mācību. Tehnikumā ir visplašākās iespējas ne tikai iegūt profesiju, bet arī attīstīt savus talantus un nodarboties ar sportu.

Atvērto durvju dienā topošie audzēkņi varēja pārbaudīt savu piemērotību profesijai Profesionālo prasmju darbnīcās, kuras vadīja OT pedagogi un arī audzēkņi.

Viesnīcu un restorānu nodaļā skolēniem, vadoties no noformējuma bija jāuzmin, kādai viesu grupai uzklāts Lieldienu svētku galds. Galda klājumus prezentēja to autori – Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas viesmīlības pakalpojumu programmas 4.kursa audzēkņi. Skolēniem bija jāorientējas galda piederumu un glāžu klāstā. Profesionālo priekšmetu skolotājas Lilitas Melderes vadībā varēja arī iemācīties pareizi uzklāt galdautu un salocīt salvetes.

Topošos datorsistēmu tehniķus profesijas labirintos ievadīja 15 tehnikuma audzēkņi, kuriem tā bija ne tikai profesionālā, bet arī pedagoģiskā darba pieredze.

Katras nodaļas pedagogi bija sagatavojuši skolēniem saistošus uzdevumus. Klientu apkalpošanas speciālistes pārbaudīja savas spējas darba intervijā, grāmatveži rēķināja algas, mežsaimniecības tehniķi mēģināja atpazīt kokus, ēdināšanas pakalpojumu speciālisti gatavoja našķus, interjera, reklāmas, vides un apģērbu dizaineri darbojās ar tehnoloģijām, materiāliem un krāsām.